Jak korzystać z Kursodrom.pl?

Jak korzystać z Kursodromu?

Kursodrom.pl to bezpłatna platforma e-learningowa dostępna bez ograniczeń dla wszystkich chętnych. Korzystanie z platformy jest maksymalnie uproszczone, żeby każda zainteresowana osoba mogła bez przeszkód mieć dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych.

Co jest potrzebne, żeby korzystać z platformy?

1. Komputer z dostępem do internetu.

Komputer nie musi być nowoczesną maszyną radzącą sobie z grami wideo, wystarczy zwykły laptop lub sprzęt stacjonarny, na którym „chodzi” internet. Uwaga – Kursodrom.pl czasem działa również na urządzeniach mobilnych, ale nie zawsze i nie na wszystkich – oficjalnie nie jest udostępniony na tablety i smartfony, jeśli komuś zadziała – ma szczęście:)

2. Przeglądarka internetowa

Polecamy Mozillę, Internet Explorera oraz Chrome. Nie bierzemy odpowiedzialności za działanie platformy na innych przeglądarkach, wiemy że nie zawsze działa prawidłowo.

Obsługa Kursodromu w 7 krokach

1. Wejdź na platformę www.platforma.kursodrom.pl

2. Zarejestruj się, podając niezbędne dane: imię i nazwisko (jeśli podasz nieprawdziwe, certyfikaty poświadczające zdanie testów wystawione będą na fikcyjne postaci), adres e-mail oraz hasło, potrzebne do logowania. Jeśli podasz więcej danych – miejsce zamieszkania, miejsce pracy/aktywności itd., pomoże nam to lepiej poznać użytkowników i użytkowniczki platformy. Zachęcamy, ale nie wymagamy.

3. Zaloguj się i korzystaj z ciągle rosnącej liczby materiałów edukacyjnych: kursów online, filmów edukacyjnych, nagrań webinariów, interaktywnych narzędzi online i innych zasobów!

4. Przeglądaj zasoby platformy wybierając interesującą kategorię tematyczną i analizując dostępne tam materiały – wszystkie są opisane i zawierają informację, jaki rodzaj materiału to jest - kurs online, nagranie webinarium, film edukacyjny, pigułka, narzędzie interaktywne itd.

5. Uwaga – wiele kursów online ma przypisane sobie testy sprawdzające nabytą wiedzę – jeśli zdasz test, pojawi się możliwość wygenerowania certyfikatu! Warto:)

6. Po skorzystaniu z kursu lub innego materialu, podziel się z nami opinią na jego temat, wypełniając „ocenę kursu” – to dla nas bardzo ważne!

7. Jeśli masz kłopoty w korzystaniu z Kursodromu, zajrzyj do Pomocy lub napisz na adres pomoc@kursodrom.pl