XXXII Webinarium FAOO - Zapisy testamentowe - przyszłość fundraisingu?

  • Rodzaj: webinaria
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena: bezpłatne

Czy wiesz, jakie źródła finansowania polskich organizacji pozarządowych będą najpopularniejsze za kilkanaście lat? Od dawna budżety Zachodnich fundacji i stowarzyszeń opierają się na...zapisach testamentowych. Czy to jest kierunek, w którym pójdziemy? Obejrzyj nagranie webinarium "zapisy testamentowe - przyszłość fundraisingu?"!

W takich krajach jak Wielka Brytania, Austria czy Belgia, ponad 50% przychodów trzeciego sektora stanowią nieruchomości, środki finansowe oraz inne aktywa, przekazane organizacjom w testamentach. Zjawisko to powoli pojawia się w Polsce. I choć dopiero raczkuje, pierwsze efekty są już odczuwalne.

O tym czym jest fundraising testamentowy, skąd przybył do Polski, jak polskie organizacje pozarządowe komunikują się z potencjalnymi darczyńcami testamentowymi oraz w jaki sposób podjąć takie działania w Twojej organizacji, dowiesz się z nagrania webinarium, które poprowadziła Ewelina Szeratics - manager ogólnopolskiej akcji społecznej "Napisz Testament".

Zapraszamy!

Webinarium zostało zorganizowane w ramach projektu „Niezależne finansowanie - silniejsze organizacje strażnicze”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.