XIX Webinarium FAOO - Co nowego w edukacji? - inspiracja: Educa 2016

  • Rodzaj: webinaria
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena: bezpłatne

Zapraszamy do obejrzenia nagrania XIX Webinarium FAOO - tematem wirtualnego spotkania była edukacja wspierana przez nowoczesne technologie, a jego bazą - najświeższe informacje ze świata, którymi żyły uczestniczki i uczestnicy największej konferencji e-learningowej w Europie - Educa Online (Berlin 2016).

Educa Online - wydarzenie będące inspirację do tego webinarium - jest międzynarodową konferencją poświęcona e-learningowi w edukacji, łączącą przedstawicieli z trzech różnych sektorów: biznesu, edukacji i usług publicznych. Na początku grudnia 2016 odbyła się już 22 edycja tej imprezy. Wśród ponad 2 tysięcy uczestników z 93 krajów znalazła się też specjalna wysłanniczka FAOO, która stanęła przed trudnym zadaniem - wyborem spośród 200 prelegentów i 80 sesji tematycznych. Efektami tego wyboru, ciekawostkami, trendami, inspiracji podzieliła się w czasie webinarium.

- W 22. edycji konferencji kluczowe były pytania, czy i w jakim stopniu zmienia się koncepcja edukacji wobec dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii? Czy technologia to tylko narzędzia, czy już filozofia nauki? Jak się uczyć i rozwijać w kontekście ewolucji edukacji XXI wieku? - wspomina Iza Jaroń. - Każdego roku Educa przesuwa granice w rozumieniu nowoczesnych technologii w edukacji. A jej hasło znów okazało się prawdziwe: „Spodziewaj się tego, co jest niespodziewane”.

XIX Webinarium FAOO było okazją do poznania kilku ważnych wątków poruszanych podczas konferencji Educa: jak świadomie projektować skuteczną strategię uczenia się w nowych warunkach technologiczno-społecznych, na ile jest to efektywny proces i czy jesteśmy w stanie odpowiedzialnie go realizować?

Webinarium odbyło się 24 stycznia 2017 r.