Jak dyrygować ludźmi - na serio i w przenośni

  • Rodzaj: film edukacyjny
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena: bezpłatne

Czego dyrygent i kompozytor może nauczyć menedżerów i menedżerki organizacji pozarządowych? Jak zarządzanie zespołami muzycznymi i orkiestrami ma się do zarządzania fundacjami i stowarzyszeniami? Jaka jest rola dyrygenta, a jaka - menedżera/menedżerki?

Podczas uroczystego zakończenia 3 edycji Programu Menedżerowie NGO PROMENGO Andrzej Borzym, dyrygent i kompozytor, dał wykład na temat zarządzania ludźmi. Poniżej prezentujemy trzy filmy z tego wydarzenia. Zapraszamy!

Andrzej Borzym - dyrygent. W 1981 roku uzyskał dyplom na Wydziale Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygowania prof. Henryka Wojnarowskiego. Ukończył również z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Chórmistrzowskie przy Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Pełnił funkcję asystenta kierownika artystycznego Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie. Był dyrygentem chóru Cantio Polonica (1984--1989), Chóru Akademickiego UW (1989-1999), Chóru Filharmonii w Las Palmas de Gran Canaria (1996--1998), współpracował z chórem Sine Nomine i zespołem wokalnym NotaBene, zaś od 1994 roku prowadzi Chór Kameralny Collegium Musicum UW. Za wieloletnią działalność pedagogiczną został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury RP oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.