XII Webinarium FAOO - Efektywnie i obywatelsko

  • Rodzaj: webinaria
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena: bezpłatne

Demokracja, samorządność, efektywność. Czy wiesz jakie wartości cenią władze Twojej gminy? I jakie to ma znaczenie dla realizacji pomysłów Twojej organizacji? Chcesz poznać narzędzia zmiany i mieć wpływ na swój samorząd? Czy sądzisz, że każdy sposób jest dobry, jeśli włącza mieszkańców i uwzględnia ich potrzeby? Jeśli w przypadku któregokolwiek pytania chcesz podyskutować czy dowiedzieć się więcej, zapraszamy do obejrzenia nagrania XII Webinarium FAOO.

Przykłady od mieszkańców, pozytywne doświadczenia i metody, przy których trzeba włożyć więcej wysiłku, żeby Wasze zamierzenia się powiodły. Praktyka jest najważniejsza! Różne narzędzia wpływu mieszkańców na realne działania gminy, od finansowych (fundusz sołecki, konsultacje budżetowe, budżet obywatelski), po kojarzone bardziej z prawem i często niedoceniane (inicjatywa lokalna czy wniosek z art. 241 KPA). I jak to związać z działaniami Twojej organizacji.

Prosto i do rzeczy. Wszystko po to, by postulaty, której autorami są albo Wasze organizacje, albo członkowie i członkinie Waszych społeczności dotyczące np. sportu czy zdrowia, znalazły właściwą formę tak na ekranie komputera, jak i później w gminnej rzeczywistości.

Gościem i ekspertem XII Webinarium FAOO był Karol Mojkowski, ekspert ds. rzeczniczych Forum Darczyńców. Doświadczenia w pracy na rzecz/z mieszkańcami zbierał w organizacjach m.in. Sieci Obywatelskiej i Fundacji Batorego oraz współpracując z władzami gmin od Nowego Dworu Gdańskiego po Biały Dunajec. Tworzył monitoringi działalności samorządów. Po kilku latach prowadzenia strony funduszesoleckie.pl docenia każde pytanie dotyczące potrzeb mieszkańców.