68 Webinarium FAOO - Onboarding w organizacji pozarządowej

  • Rodzaj:
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena:

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium poświęconego wdrażaniu nowych osób do pracy w organizacji. Webinarium odbyło się 9 lutego 2022 r.

Składy zespołów w organizacjach pozarządowych mogą często się zmieniać. Pojawiają się nowi wolontariusze, pracowniczki, współpracownicy, członkinie. Żeby osoby te poczuły się dobrze w nowym dla nich otoczeniu, mogły z sukcesem wejść w swoje nowe role i efektywnie działać potrzebne jest wsparcie ze strony organizacji. Proces zwany onboardingiem ma na celu i wskazuje różne aspekty i obszary, w jakich możemy zadbać o dobre „dogranie się” nowej osoby z dotychczasowym zespołem.

Celem webinarium było przybliżenie procesu onboardingu, jego zastosowania i użyteczności podczas wdrażania zarówno pracowników/czek, jak i wolontariuszek czy członków organizacji. Podczas naszego spotkania omówione zostały działania i dokumenty trzeba przygotować wcześniej, sposoby zapoznania nowej osoby z funkcjonowaniem organizacji, wprowadzania jej do zespołu, a także formy ewaluacji tego proces.

Zaprezentowany został wzorcowy plan onboardingu i checklisty ułatwiające jego zaplanowanie.

Osoba prowadząca:

Joanna Schmidt
Psycholożka, doktor nauk ekonomicznych; adiunkt na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zajmuje się badaniami organizacji pozarządowych, ich funkcjonowaniem i rozwojem, a także zasobami ludzkimi w organizacjach oraz wybranymi aspektami psychologii w zarządzaniu. Jest zastępcą kierownika w Zespole Badawczym ds. Zarządzania Organizacjami Pozarządowymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi prowadząc szkolenia, konsultacje i badania. Trenerka w programie PROMENGO, prowadzonym przez FAOO.