Zarządzanie zespołem rozproszonym - jak uniknąć typowych błędów?

  • Rodzaj: webinaria
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena: bezpłatny

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium poświęconego zarządzaniu zespołem rozproszonym i popularnym błędom popełnianym przez osoby na stanowiskach kierowniczych. Webinarium odbyło się 14 lipca 2021 r.

Od wiosny 2020 r. sporo zespołów organizacji pozarządowych pracuje zdalnie. Czy to oznacza, że wtedy pojawiły się zespoły rozproszone w sektorze pozarządowym? Oczywiście – nie! Po pierwsze, nie wszystkie organizacje przeszły na prawdziwie zdalną pracę, a po drugie – część z nich już od dawna (od początku) działa w takim realiach – bo zarządy rozsiane są po całej Polsce i Europie, bo organizacja ma oddziały w różnych miastach, bo po prostu osoby zarządzające stwierdziły, że system zdalny (lub mieszany) jest lepszy.

Tak czy tak: zespoły rozproszone w sektorze non-profit były, są i będą. Niezależnie od stopnia natężenia zagrożenia epidemiologicznego.

Co to oznacza dla osób zarządzających zespołami? Że powinny zarządzać trochę inaczej niż w przypadku zespołów „tradycyjnych”, „stacjonarnych” czy jak nazwać zespoły „nierozproszone”. I jeśli Ty zarządzasz takim zespołem – to zaproszenie do obejrzenia nagrania jest właśnie dla Ciebie!

Jakie wątki pojawiły się w czasie webinarium?

  • Specyfika działania zespołów rozproszonych, ich rodzaje, zalety i wady.
  • Dysfunkcje w działaniacch zespołów (nie tylko rozprosoznych).
  • Błędy często popełniane przez menedżerów i menedżerki.
  • Propozycje działań pozwalających uniknąć popełnianie błędów.

Zapraszamy!

Osoba prowadząca:

Piotr Henzler
Edukator, trener i superwizor, socjolog ze specjalizacją socjologia organizacji pracy i zarządzania. Specjalizuje się w zarządzaniu organizacjami pozarządowymi, m.in. w zarządzaniu zespołami i zarządzaniu zmianą. Autor i realizator programów edukacyjnych i rozwojowych z zakresu zarządzania organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi, a także edukacji osób dorosłych, w tym edukacji online. Członek zespołu Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich.