Edukacja online: na pewno przyszłość, ale jaka?

  • Rodzaj: webinaria
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena: bezpłatny

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium poświęconego edukacji online. Edukacji, która według jednych w niedługim czasie zdominuje wszelkie formy stacjonarne, a według innych – będzie zyskiwać na znaczeniu, ale ciągle pełniąc rolę uzupełniającą wobec szkoły, uczelni czy szkoleń stacjonarnych.

Spotkanie odbyło się 22 listopada 2019 r. Wysłannik FAOO, Piotr Henzler, ledwo co wrócił z odbywającej się raz na dwa lata międzynarodowej konferencji World Conference on Online Learning. Jej 28 edycja odbyła się w Dublinie w pierwszej połowie listopada, więc pogoda zachęcała do aktywnego udziału w każdej sesji. Dzięki temu był pełen wiedzy i inspiracji, którymi podzielił się z uczestnikami i uczestniczkami webinarium.

Podczas godzinnego wirtualnego spotkania Piotr Henzler opowiedział o „klimacie dla elearningu”, wpływie MOOCów na znajomość historii Irlandii, różnych podejściach do pracy zespołowej online czy wyzwaniach interpersonalnych, jakie generują mechanizmy grywalizacyjne. I o tym, czego ludzie szukają w edukacji online.

Osoba prowadząca
Piotr Henzler - członek zespołu FAOO, edukator i trener zajmujący się edukacją stacjonarną, zdalną i mieszaną, administrator i opiekun platformy e-learningowej Kursodrom.pl