XLIV Webinarium FAOO - Nowe technologie w organizacji społecznej - część 2

  • Rodzaj: webinaria
  • Termin: dostęp nieograniczony
  • Wydawca: FAOO
  • Cena: bezpłatny

Coraz więcej polskich organizacji społecznych wykorzystuje w codziennej pracy nowe technologie i sięga po nowoczesne narzędzia. Komputery i telefony w parze z umiejętnie dostosowanym oprogramowaniem mogą w znaczący sposób pomagać stowarzyszeniom i fundacjom w organizacji działań, gromadzeniu danych oraz komunikacji. Dlatego tak ważne jest nieustanne rozwijanie umiejętności cyfrowych, dzięki którym pracownicy mogą jeszcze lepiej korzystać z zasobów organizacji i efektywniej realizować misję.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium, które wprowadzało w świat technologii i koncentrowało się, zgodnie ze swoim podtytułem, na usprawnieniach związanych z zarządzaniem wiedzą, komunikacją i współpracą w zespole.

Główne zagadnienia:

 

1. Poukładać wiedzę i dane w organizacji z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych.

2. Okiełznać przepełnione skrzynki e-mailowe.

3. Zbierać i zapamiętywać informacje, które uciekają nam pomiędzy plikami a wiadomościami e-mail.

4. Tworzyć zespołowo mapy myśli i organizować działania.

5. Zbierać informacje od członków zespołu lub uczestników projektu w atrakcyjny i efektywny sposób.

6. Poukładać i usprawnić komunikację wewnętrzną organizacji.

7. Uczyć się i zbierać wiedzę w przystępny i efektywny sposób.

Webinarium odbyło się 21 maja 2019 r.
 
Osoba prowadząca: Michał Serwiński
Fundraiser, konsultant, trener. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca, od 12 lat zawodowo związany z trzecim sektorem. Doświadczenia zdobywał jako kierownik Działu Fundraisingu w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i kierownik biura regionalnego Polskiej Akcji Humanitarnej w Krakowie. Współtwórca i członek zarządu Stowarzyszenia Wzmacniacz.org, wolontariusz Redakcji Internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współpracuje i doradza organizacjom społecznym.